Her ABD eyaletinde bir galon benzinin maliyeti nedir? - harchi90

Her ABD eyaletinde bir galon benzinin maliyeti nedir?

Geçen hafta benzin fiyatları 16 sent düşerek ABD’de ortalama bir galon fiyatını 3,61 dolara çıkardığı için, gezginler Şükran Günü tatilinde biraz mola veriyor.

Amerikan Otomobil Derneği’ne (AAA) göre, Çarşamba günü fiyatlar bir yıl öncesine göre hala 21 sent daha yüksek olmasına rağmen, bu, normal bir galon gaz için 5 doların üzerindeki yaz zirvesinin oldukça altında.

Ayrıca, AAA’nın ABD’deki ortalama gaz fiyatlarını ilk kez izlemeye başladığı 2000 yılından bu yana Şükran Günü’ndeki en yüksek ulusal ortalama.

“Şükran Günü [gas prices] AAA sözcüsü Andrew Gross, “Pandemi öncesi 2019’a göre galon başına yaklaşık bir dolar daha fazla olacak. Ancak, gaz fiyatlarının şimdilik doğru yönde ilerlediği için minnettar olabiliriz” dedi.

Her ABD eyaletinde normal bir galon gazın ortalama fiyatına bir bakış.

Gaz fiyatları, büyük ölçüde galon başına 4 doların üzerinde oturdukları batı eyaletlerinde en yüksek seviyededir. Kaliforniya, galon başına 5,16 dolarla, bir galonun 5,20 dolara mal olduğu Hawaii’den sonra ülkedeki en yüksek ikinci ortalamaya sahip.

Fiyatlar, bir galon gazın 3 dolara yakın olduğu Güney’de en ucuz. Teksas’ta bir galonun fiyatı 2,95 dolar, bu da onu benzin pompalamak için en ucuz eyalet yapıyor. Aynı zamanda benzinin 3 doların altında olduğu tek eyalet.

Benzin fiyatları, eyalet ve yerel vergilerdeki farklılıklar, arzdan uzaklık ve perakende rekabet nedeniyle bölgeye göre değişiklik gösterme eğilimindedir.

Benzin fiyatları neden düşüyor?

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.